11/11/2019 - دوشنبه 20 آبان 1398

نمایش خبر

غرفه های بازیافت محل قرار شهروندان منضبط درتفکیک پسماند از مبدا
غرفه های بازیافت محل قرار شهروندان منضبط درتفکیک پسماند از مبدا
1398/8/8

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با اعلام اینکه منطقه 4 بالاترین غرفه های بازیافت را به خود اختصاص داده است، از وجود بیش از 460 غرفه بازیافت در کلانشهر تهران که آمادگی دریافت پسماندهای خشک شهروندان طی 8 ساعت در طول شبانه روز را دارند، خبر داد.  

صدر الدین علی پور، مدیر عامل سازمان،ضمن اعلام این خبر گفت:  افزایش میزان تفکیک پسماند در مبدا و تلاش در زمینه آموزش و فرهنگ سازی شهروندان در این زمینه با رویکرد اصلاح الگوی مصرف و کاهش پسماند(کاپ) ، از برنامه های مهم و اصلی  این سازمان بوده  بگونه ای که رضایت شهروندان حاصل شده و تهران به شهری برای همه تبدیل شود.

علیپور با اشاره به جمع آوری پسماند خشک توسط ادارات مدیریت پسماند در کلیه مناطق 22 گانه  و تحت نظارت این سازمان، عنوان کرد: این ادارات از طریق بخش خصوصی  و به دو روش ثابت و سیار اقدام به جمع آوری پسماند خشک شهروندان می کنند.  روش اول با مراجعه خودروهای ملودی دار حداقل هفته ای یکبار به درب منازل  و روش دوم توسط غرفه های بازیافت  مستقر در سطح شهرو خرید روزانه پسماند خشک شهروندان انجام می شود.

او افزود: مسئولین غرف بعد از تحویل گرفتن پسماندهای خشک شهروندان و ارائه برگه توزین،  مبلغ تعیین شده یا لوازم شوینده مطابق با وزن اقلام بازیافتی را به آنها می دهند. همچنین در کنار پاسخگویی به مراجعین و اطلاع رسانی، آموزش و توزیع بروشور، نظرات و پیشنهادات  شهروندان را دریافت می کنند.

 مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند با اشاره به انواع پسماند های خشک دریافتی شامل نان خشک، کاغذ و روزنامه، مقوا و کارتن، پلاستیک، مشمع، پت، شیشه، آهن، مس، آلو مینیم، چدن، سرب، برنج و استیل در غرفه های بازیافت، خاطرنشان کرد: در میان اقلام بازیافتی قابل فروش در غرف بازیافت، مس و شیرآلات برنجی به ترتیب بالاترین قیمت را به خود اختصاص داده اند.

علیپور با تاکید بر تاثیرشرایط ظاهر غرف برای جذب مخاطب تصریح کرد: غرف بایدبه لحاظ متراژ و محل استقرار، مورد تایید این سازمان باشد. همچنین مجهز به  ترازوی دیجیتال، تابلوی لیست اقلام قابل پذیرش، کپسول آتش نشانی، وسایل گرمایشی، فرم گزارش عملکرد روزانه و ... بوده و متصدیان آن نیز دارای تابعیت ایرانی باشند.

علیپور ارائه پسماندهای خشک به صورت جداگانه به غرف واقع در سطح مناطق 22 گانه را یکی از راه های تعامل و همکاری شهروندان با این سازمان معرفی کرد و ادامه داد: شهروندان محترم می توانند از ساعت 8 صبح تا 12 و از ساعت 13 تا 17 پسماند های خشک  تفکیک شده خود را به نزدیک ترین غرفه بازیافت اطراف محل سکونت خود ارائه دهند و در قبال آن وجه نقد و یا مواد شوینده دریافت کنند.


print