11/11/2019 - دوشنبه 20 آبان 1398

نمایش خبر

پیگیری مستمر مشکلات و بهبود فرایند مجتمع پردازش و دفع آرادکوه
پیگیری مستمر مشکلات و بهبود فرایند مجتمع پردازش و دفع آرادکوه
1398/7/23

صدر الدین علی پور، مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند گفت:  بعد از انتصاب خود در این سازمان  بر آن شدم، که با حضور مستمر و هفتگی در مجتمع پردازش و دفع آرادكوه بر امور آن حوزه نظارت و پيگيري ویژه  داشته باشم.

دکتر علی پور با اشاره به موقعیت جغرافیایی مجتمع پردازش و دفع آرادكوه گفت: این مجتمع در كیلومتر 23 جاده قدیم تهران قم و در جنوب كهریزك واقع شده  که روزانه به طور متوسط 7 هزارو 500 تن انواع پسماندهای مختلف  از مناطق 22 گانه، شهرك و شهرهای اطراف، مراكز بهداشتی و درمانی و غیره دریافت می کند.

او در ادامه با اشاره به حجم عظیم فعاليتهاي حوزه پردازش و دفع و مشكلات اجرايي اين حوزه خاطر نشان کرد: تغييرات و بهبود فرايند های زیست محیطی واقع در مجتمع پردازش و دفع آرادکوه  که با انجام مستمرامور زیر بنایی شامل: تفكيك پسماند در مبدا ، كاهش شيرابه با مشاركت شهروندان ،بهبود فرآيند كمپوست  و بالا بردن ظرفيت زباله سوزی میسر خواهد بود.

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند با تاکید بر تلاش این سازمان در زمینه بهبود وضعیت زیست محیطی آرادکوه گفت:  پیشرفت زندگی اجتماعی انسان‌ها  و کاربرد تکنولوژی ها، ابزار و وسایل جدید با  افزایش پسماند و در نتیجه ضرورت مدیریت آن شکل گرفت.

علی پور با اشاره به اینکه جابه جايي سايت دفع و پردازش پسماند واقع در آرادکوه غير ممكن نیست گفت:  با توجه به سايت و مكان يابي درست این مجموعه  و همچنین افزايش هزينه هاي حمل پسماند و هزينه چند هزار ميلياردي احداث؛   انتقال مرکز دفع و پردازش پسماند به مکان دیگر زمان بر  بوده اما  ازانجام آن غافل نيستيم.

در ادامه بازیافت حداکثری پسماندهای تولیدی شهروندان و کاهش پسماند به عنوان یکی از اهداف اصلی این سازمان از جانب دکتر علی پور اعلام شد و سپس افزود: آبگیری، کم حجم سازی و تفکیک پسماند در مبدا علاوه بر فواید زبست محیطی آن سبب می شود که پردازش و دفع پسماند ها در مجتمع پردازش و دفع آرادکوه راحت تر بوده و بتوانبم حجم بالایی از این پسماند را به چرخه تولید بر گردانیم.

او با اشاره به  بازسازی، مرمت و نگهداری مستمر خطوط پردازش پسماند واقع در مجنمع آرادکوه گفت: یکی از برنامه های اصلی در مدیریت پسماند ارئه خدمت به مردم و رفع یکی از نیازهای اساسی آنها است. از این رو مردم باید در انجام مطلوب این مهم مشارکت داشته باشند.مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند در انتها  توجه به بحث مدیریت پسماندها را یکی از راه حل های بدست آوردن  محیط زیست مطلوب شهری اعلام کرد و گفت:  محیط طبیعی، محیط انسان ساخت و محیط اقتصادی و اجتماعی از اجزای محیط زیست شهری می باشد که این سازمان با تلاش فراوان توانسته با کاربرد روش های نوین در فرایند های خود موجبات ارتقاء مدیریت پسماند شهر را فراهم آورد. print