11/11/2019 - دوشنبه 20 آبان 1398

نمایش خبر

استقرار بیش از 50 هزار مخزن مکانیزه در سطح شهر تهران
1398/7/21

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند به استقرار بیش از 50 هزار مخزن مکانیزه در مکان های مختلف شهر اشاره کرد و گفت: طرح مکانیزاسیون خدمات شهری که شامل خودروهای جمع آوری زباله، جاروب بزرگراهی و معابر و خودرو های برف روب، نمک پاش و شن پاش همگی مدرن می شود كاهش هزينه هاي خدمات شهري را در پی دارد.

دکتر صدرالدین علی پور با اعلام اینکه سیستم سنتی و قدیم خدمات شهری هزینه های گزافی بر دوش مدیریت شهری داشت، بیان کرد: با هدف کاهش هزینه های مدیریت شهری و بهبود وضعیت نظافت و رفت و روب شهر،  حذف مخازن در معابر بزرگراهی و درجه 1 انجام شده  و همچنبن به منظور کاهش دسترسی زباله گرد ها به مخازن در اماکن کم استقبال از جانب شهروندان حذف مخازن در حال انجام است.

او با اشاره به اهمیت ارتقا آموزش و مشارکت شهروندان در راسته های تجاری شهر و تفکیک پسماند های تر و خشک توسط آنها از حذف مخازن اضافه در این محور ها خبر داد و گفت: استفاده بهتر از سیستم مکانیزاسیون خدمات شهری ضمن کاهش آلودگی های صوتی و محیطی ناشی از جمع آوری و حمل پسماند و تاثیر بر زیبایی مناظر عمومی شهر موجب کاهش نیروی انسانی، افزایش سرعت عمل در پاکیزگی و رفت و روب روزانه معابر سطح شهر و کاهش هزینه های جمع آوری پسماند و در نتیجه صرفه جویی در سرمایه های شهر می شود.

 مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند با تاکید بر برنامه ها و هماهنگی های انجام شده این سازمان برای نظافت و رفت و روب شهر، خاطرنشان کرد: ارتقای کیفیت خدمات شهری ارائه شده به شهروندان با رعایت استانداردهای زیست محیطی و بهبود بهداشت شهری است که از اهداف مهم سازمان به شمار می رود. در همین راستا سازمان مدیریت پسماند با به کارگیری ماشین آلات و تجهیزات مدرن، پیشرفته و مکانیزه، طی برنامه ریزی دقیق اقدام به نظافت، شستشو و رفت و روب معابر شهر تهران می کند.

او با بیان اینکه به كارگيري ماشين آلات، تجهيزات مدرن و پيشرفته منطبق با استانداردهاي زيست محيطي به منظور ارائه خدمات شهري به شهروندان یکی از ملزومات این سازمان است، اظهار کرد: شستشوی معابر، انهار، سطوح، مبلمان و سایر المان های شهری و بطور کلی پاکیزه سازی معابر و فضاهای عمومی شهر تهران از جمله وظایف این سازمان بوده که توسط افراد ماهر و باتجربه و با استفاده از ماشین آلات و تجهیزات به روز و مدرن در حال انجام است.

علی پور انتشار آلودگی، تعدد اماکن انباشت زباله، دسترسی آسان جانوران موذی به پسماندها و تردد بالای ماشین آلات خدمات شهری در سطح شهر را به عنوان بخشی از معایب سیستم سنتی مدیریت پسماند عنوان کرد و ادامه داد: امروز این سیستم، مکانیزه و مجهز به سیستم فشرده سازی است که با کم کردن حجم زباله ها سبب کاهش دفعات جمع آوری و انتقال پسماند ها می شود و در پی آن نیز تردد ماشین آلات خدمات شهری کمتر می شود.

او شهروندان را به تخلیه پسماندهای خود در مخازن مکانیزه راس ساعت 21 دعوت کرد و افزود: جمع آوری زباله ها با ماشین آلات مدرن و مکانیزه در کنار رعایت زمان و مکان دفع و تخلیه پسماندها توسط شهروندان، علاوه بر اینکه سبب جلوگیری از انتشار آلودگی، میکروب ها و گرد و غبار در هوا و آلودگی های زیست محیطی، محدود شدن دسترسی جانداران موذی با پسماندها می شود، صرفه جویی در هزینه جمع آوری پسماند ها را نیز به دنبال دارد.


print