12/13/2019 - جمعه 22 آذر 1398

نمایش خبر

اجرای طرح تابستانی نشاط و تعالی در سازمان مدیریت پسماند
اجرای طرح تابستانی نشاط و تعالی در سازمان مدیریت پسماند
1398/5/19

طرح تابستانی "مدرسه نشاط و تعالی" یکی از فعالیت های حوزه بسیج شهرداری تهران می باشد که در سطح پایگاه های بسیج حوزه خدمات شهری با ظرفیت 300 نفر دانش آموز در حال برگزاری بوده و هم اکنون هفته چهارم آن به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت پسماند؛ صدرالدین علیپور، مدیر عامل سازمان باتاکید بر تقویت و ارتقاء روحیه نشاط و شادی در بین پرسنل و خانواده های ایشان و ضرورت پرداختن به تفریح و نشاط در بین امور روزمره از نگاه قرآن كریم و اهل بیت خاطر نشان کرد: امسال تابستان همانندسال های پیشین سازمان مدیریت پسماند ضمن همسویی  با سایر زیر مجموعه های شهرداری تهران بخشی از اوقات فراغت نوجوانان و جوانان  فرزندان پرسنل این سازمان را با برگزاری برنامه های تفریحی، فرهنگی و آموزشی پر کرد.

دکتر علیپور در تشریح این برنامه ها خاطر نشان کرد: در اين طرح که تحت عنوان" سامانه نشاط و تعالی"  و توسط پایگا های بسیج حوزه معاونت خدمات شهری اجرا می شود؛ تمامي فرزندان واجد شرايط پرسنل در مقاطع تحصيلي ابتدايي، راهنمايي و دبيرستان در دو گروه مختلف پسرانه و دخترانه و در روز های مشخص هفته از برنامه هاي تفریحی، فرهنگي و آموزشي در جهت افزایش اطلاعات علمی، مذهبی  وعمومی و در سایه برگزاری برنامه های تفریحی بهره مند شده و از این طریق ضمن غنیسازی اوقات فراغت دانش آموزان و تقویت روحیه نشاط و شادی در بین آنها، مهارتهای زندگی نیز به ایشان آموزش داده می شود.

وی با اشاره به تشویق به شرکت در برنامه های اجتماعی ، حفظ روحیه نشاط و شادابی فرزندان و افزایش معلومات بعنوان مهم ترین اهداف این طرح افزود: بازدید از مرکز آموزش تخصصی و نمایشگاه دائمی سازمان، دولفیناریوم برج میلاد، پارک آموزش ترافیک منطقه 16، پارک ارم، مجموعه سورتمه تهران، هیومن پارک و... بخشی از برنامه های مربوط به این سامانه می باشد که فرزندان پرسنل ازآن بهره مند می شوند.

برگزاری کلاس های آموزشی فن بیان و بازیگری، سفالگری، اورگونومی، طراحی و نقاشی، آموزش مباحث دینی، مذهبی و احکام از برنامه های آموزشی این سامانه بوده که مدیر عامل سازمان به آن اشاره کرده و افزود:  نماز جماعت و مسابقه اذان هر روز برگزار و نفرات برتر مسابقه اذان گویی وسایر مسابقات برگزار شده معرفی و  جوایزی نیز به ایشان اهدا می گردد.

دکتر علیپور در خاتمه با تاکید بر تلفیق شادی، نشاط و هدف ارتقاء سطح معلومات دانش آموزان در اردو های برگزار شده گفت:  کسب مراتب متعالی در سایه نشاط و شادی میسر می باشد که انشاءالله در پایان این طرح که تااوایل شهریور ماه ادامه دارد، به این اهداف دست خواهیم یافت.


 


print