09/19/2019 - پنجشنبه 28 شهريور 1398

نمایش خبر

تفکیک پسماند در مبدا مهمترین معروف سازمان مدیریت پسماند
تفکیک پسماند در مبدا مهمترین معروف سازمان مدیریت پسماند
1398/4/12

شورای عالی اقامه نماز و امربه‌معروف شهرداری تهران با حضور حجت الاسلام صادق‌زاده رئیس مرکز فعالیت‌های دینی شهرداری تهران ، رضا عبدلی، مدیر عامل، ابراهیم کریمی، فرمانده بسیج و جمعی از معاونان و مدیران سازمان در محل ساختمان مرکزی سازمان مدیریت پسماند تشکیل جلسه داد. 

در این جلسه ضمن معرفی فرمانده بسیج ، بعنوان دبیر ستاد شورای عالی اقامه نماز و امربه‌معروف سازمان و 9 نفر از اعضای این شورا، گزارش ها  و اقدامات انجام شده توسط سازمان در خصوص فعالیت های اقامه نماز و امر به معروف ارائه گردید.

در ابتدای این جلسه فرمانده بسیج سازمان ضمن معرفی اعضای شورای اقامه نماز ،  با اشاره به اجرای منظم طرح قرآنی ثقلین از شرکت پرشور کارکنان این سازمان در این طرح سخن گفته و افزود: این طرح یکی از برنامه ها و فعالیت های ویژه مذهبی سازمان و بر اساس تقویم مذهبی سالانه به پرسنل ارائه می گردد که شرکت کنندگان با پذیرش قرائت بخش هایی از قرآن در هر دوره بصورت جمعی یک جزء از قرآن را تلاوت می کنند.

وی در ادامه به اجرای ویژه برنامه های مذهبی وتشریح احکام در مناسبت های مختلف در نماز خانه سازمان اشاره کرده و گفت : در این برنامه ها که با دعوت از مداحان وکارشناسان مذهبی برگزار می گردد، کارکنان در جمعی صمیمانه ضمن افزایش اطلاعات دینی خود به اقامه نماز جماعت نیز می پردازند.

در ادامه رضا عبدلی مدیر عامل سازمان، پس از ارائه آمار و اطلاعاتی در زمینه پسماند شهر تهران و تولید حدود 9 هزار تن زباله دراین شهر ؛ ترویج مدیریت صحیح پسماند با تاکید بر تفکیک پسماند در مبدا را یکی از اصلی ترین معروف‌ها درسازمان اعلام نموده و افزود: تفکیک پسماند در مبدا و آبگیری و کم حجم سازی آن علاوه بر تسهیل پردازش و دفع زباله، از معضلات زیست محیطی پسماند از قبیل انتشار شیرابه در مسیر عبور تا مقصد نهایی آن واقع در مجتمع پردازش و دفع آرادکوه کاسته و با کم حجم سازی زباله و تفکیک آن در مبدا در هزینه های مدیریت پسماند از قبیل حمل و نقل ، بازیافت و پردازش آن صرفجویی خواهد شد.

مهندس عبدلی در ادامه به ایجاد بسترهای فرهنگی و اجتماعی مورد نیاز در بین شهروندان  با ابزار آموزش و اطلاع‌رسانی وبالا بردن سطح دانش و اگاهی مردم و دست‌اندرکاران از طریق ظرفیت رسانه‌های جمعی، تبلیغات محیطی ومشارکت عمومی شهروندان تهرانی در جهت پیشبرد  رسالت های سازمان اشاره کرده و افزود: مرکز آموزش تخصصی و نمایشگاه دائمی این سازمان بر اساس تحقق هدف آموزشی و ارتقاء فرهنگی شهروندان در زمینه انجام معروف تفکیک پسماند در مبدا فعالیت می کند که با آموزش به اقشار مختلف به شیوه های نوین و برگزاری مسابقات در مناسبت ها و به عناوبن مختلف شهروندان را به این معروف دعوت می کند.

حجت الاسلام صادق‌زاده نیز پس از استماع سخنان مدیر عامل ؛ ضمن تشکر و ابراز خرسندی از فعالیت های مفید سازمان در راستای اقامه نماز و امربه‌معروف، گفت: ائمه جماعات نیز با دعوت شهروندان به مدیریت بهینه پسماند و تفکیک در مبدا  به یاری و تعامل با این سازمان می پردازند و در نماز ها و تجمعات مذهبی این معروف مهم را ترویج می دهند.

در انتهای این جلسه حاضران با پیوستن به پرسنل این سازمان بصورت دسته جمعی به اقامه نماز جماعت به امامت رئیس مرکز فعالیت‌های دینی شهرداری تهران در نمازخانه سازمان مدیریت پسماند پرداختند.

 

 


print