05/22/2019 - چهارشنبه 1 خرداد 1398

نمایش خبر

بازدید شوراياران و مديران محلات مناطق 22 گانه از مجتمع پردازش سازمان مدیریت پسماند در دستور کار قرار گرفت
بازدید شوراياران و مديران محلات مناطق 22 گانه از مجتمع پردازش سازمان مدیریت پسماند در دستور کار قرار گرفت
1397/4/16

شوراياران و مديران محلات مناطق 22 گانه با فعالیت های زیست محیطی سازمان مدیریت پسماند در مجتمع پردازش و دفع آرادکوه آشنا می شوند.

 همواره يكي از اصلي ترين معضلات محيط زيستي و مهمترين مولفه هاي مديريت شهري مديريت پسماند بوده و اجراي بهينه آن موجب ارتقاء شاخص های زیست محیطی و سلامت شهروندان خواهد شد. که در همین راستا سازمان مدیریت پسماند آموزش و فرهنگ سازی مدیریت بهینه پسماند و تفکیک پسماند خشک از تر در مبدا را همواره در دستور کار خود قرار داده است. 

رضا عبدلی مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند با تاکید بر نقش همکاری و مشارکت شهروندان در به ثمر رساندن اهداف مدیریت شهری خاطر نشان کرد: فراهم كردن زمينه هاي آشنايي هرچه بيشتر شوراياري هاي شهر تهران با فرآيند مديريت پسماند در شهر تهران و بهره مندي حداكثري از ظرفيت و توانايي هاي موجود ایشان در خصوص ارتباط مستقیم با شهروندان، موجبات انتشار گسترده و تاثیر گذار اصول مدیریت پسماند از قبیل کاهش تولید زباله، تفکیک در مبدا، کم حجم سازی و آبگیری پسماند را از طریق این نمایندگان فراهم می آورد. به طوری که تا کنون شورایاران مناطق1،2،3،6و7 ضمن بازدید از مجتمع پردازش و دفع آرادکوه از سامانه ریجکت سوز، خطوط پردازش، سایت هوادهی و کارخانه کمپوست بازدید نموده و طبق هماهنگی های انجام شده مابقی مناطق نیز تا پایان تیرماه جاری از این مرکز دیدار خواهند کرد.

 رضا عبدلی با اشاره به اینکه شورا ياران ومديران محلات پل ارتباطی این سازمان با مردم می باشند گفت: سازمان مدیریت پسماند با همکاری ادارات مدیریت پسماند مناطق 22 گانه از سال 1377 تا کنون برای گرو های هدف شامل خانم های خانه دار، مساجد و آموزش و پرورش (مدارس) و... با استفاده از روشها و ابزارهای مختلف ضمن آموزش چهره به چهره و برگزاری کارگاههای آموزشی و بهترین از دوریختنی ها  و نصب بنر آموزشی در سطح شهر برنامه های تشویقی از قبیل توزیع بسته های آموزشی – تشویقی و برگزاری تئاتر های آموزشی شاد در فرهنگ سرا ها ، مهدهای کودک ، مدارس و... با موضوع مدیریت پسماند  به اجرا درآورده است.

وی در ادامه با اشاره به برنامه‌ریزی در جهت ایجاد بسترهای فرهنگی و اجتماعی مناسب و مورد نیاز در جامعه شهری تهران از طریق آموزش و اطلاع‌رسانی جهت بالا بردن سطح دانش و اگاهی مردم و دست‌اندرکاران، با استفاده از ظرفیت رسانه‌های جمعی، تبلیغات محیطی، مشارکت عمومی شهروندان تهرانی و نهادهای مدنی تخصصی بویژه شورایاری‌های محلات  بعنوان یکی از وظایف و اهداف سازمان خاطر نشان کرد: تعامل و همکاری شورایاری‌های محلات با سازمان و استفاده از ظرفیت  ایشان  در مواجه مستقیم با شهروندان موجب ارتقاء مشارکت مردمی  و نهایتا" بهبود مدیریت پسماند در شهر خواهد شد.

ارائه توضیحات اجمالی در خصو ص پروژه های زیست محیطی سازمان ، بازدید از خطوط پردازش پسماند، ریجکت سوز (کارخانه زباله سوز) و تصفیه خانه شیرابه، تولید کمپوست از پسماند شهری و گرانوله نمودن آن، مرکز دفن بهداشتی پسماند بیمارستانی، ماکت های موجود در سالن کنفرانس و فضای سبز و جنگل کاری شده واقع در مجتمع پردازش و دفع آرادکوه  به همراه حضور کارشناس و ارائه توضیحات کافی در خصوص پروژه های زیست محیطی واقع در آن مجتمع از برنامه های در نظر گرفته شده جهت حضور شورایاران و مدیران محلات در مجتمع پردازش و دفع آرادکوه می باشد که توسط مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند اعلام شد.

وی در انتها کسب رضایت شهروندان و رفع دغدغه‌های آن‌ها را از آرمان های اصلی این سازمان اعلام نموده که بر همین اساس شورایاران پس از بازدید علاوه بر انتقال یافته های خود در خصوص  اهمیت مدیریت پسماند به شهروندان؛  فراهم آوردن شرایط مطلوب برای ایشان در زمینه رعایت تفکیک پسماند در مبدا، کاهش حجم پسماند و... را مد نظر قرار دهند.

 

 


print