05/21/2019 - سه شنبه 31 ارديبهشت 1398

نمایش خبر

آنالیز ملزومات رفت‌وروب و جمع‌آوری پسماند مناطق و طرح پایلوت تجمیع خدمات مدیریت پسماند
آنالیز ملزومات رفت‌وروب و جمع‌آوری پسماند مناطق و طرح پایلوت تجمیع خدمات مدیریت پسماند
1397/2/25

جلسات متعدد بررسی و به‌روزرسانی مجدد آنالیز نیروی انسانی و تجهیزات مورد نیاز نواحی و مناطق برای اجرای امور رفت‌وروب و جمع‌آوری پسماند و جمع‌آوری و تفکیک پسماندهای خشک(بازیافت) هم‌چنین طرح پایلوت تجمیع خدمات مدیریت پسماند در مناطق 13، 21 و 22 در سازمان مدیریت پسماند و حوزه معاونت خدمات شهری و محیط زیست برگزار شد.

این جلسات با حضور دکتر یزدانی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران، مهندس عبدلی مدیرعامل سازمان، معاونان خدمات شهری و محیط زیست مناطق 22گانه، شهرداران نواحی، روسای خدمات شهری و مدیران ادارات مدیریت پسماند مناطق برگزار و ضمن بهره‌گیری از نتایج حاصل از بازدیدهای میدانی، سامانه‌های کنترل عملکرد ماشین‌آلات، مقادیر ریزمتره و احجام نواحی نسبت به اصلاح آنالیز وضعیت موجود اقدام گردید.

در جلسه‌ای که در محل حوزه معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران برگزار شد؛ دکتر یزدانی بر اصلاح آنالیز نیروی انسانی و ماشین‌آلات و سیاست‌های بکارگیری کامل خودروهای تخصصی و مکانیزه تاکید کرد و گفت: باید با کاهش یا حذف خودروهای غیرتخصصی و غیرضروری هم‌چنین کاهش در بخش نیروهای انسانی مبنی بر پست‌بندی دقیق کارگران خدمات شهری تا آنجا که ممکن است، هزینه‌های مدیریت شهری را کاهش داد.

وی در همین خصوص با اشاره به ضرورت تعیین شرح وظایف، نوع خدمت و محدوده عملیاتی هر خودرو و کارگران خدمات شهری، افزود: وظایف می‌بایست به صورت متناسب مشخص تا موجب افزایش بهره‌وری از نیروهای انسانی موجود در مناطق و ارتقای سطح خدمات‌رسانی به شهروندان شود.
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران خواستار کنترل و نظارت بیشتر بر نحوه اجرای طرح تفکیک در مبدا شد و ادامه داد: باید هرچه سریعتر از حضور و فعالیت عوامل غیرمجاز در سطح معابر شهر تهران و انجام تفکیک غیر اصولی توسط آن‌ها جلوگیری به عمل آید.
دکتر یزدانی با تاکید بر لزوم اطلاع‌رسانی به شهروندان از طریق مشارکت رسانه‌های جمعی درخصوص اجرای تفکیک در مبدا و توجه به ساعت مقرر شده (ساعت21) جهت جمع‌آوری پسماند از مخازن تعبیه شده در سطح شهر، اظهار داشت: آموزش و افزایش آگاهی مردم نسبت به رعایت این نکات از جمله ارکان اساسی کاهش هزینه‌های شهرداری و شهروندان می‌باشد.
در ادامه این جلسه مهندس عبدلی نیز بهبود شرایط ‌نگهداشت شهر تهران و استفاده حداکثری از پتانسیل موجود را هدف برگزاری این جلسات عنوان کرد و گفت: در راستای اجرای بخشنامه اخیر شهردار محترم وقت تهران مبنی بر کاهش هزینه‌ها و براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، می‌توان با بکارگیری سامانه‌های هوشمند کنترل نظارتی به این مهم دست یافت.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند در پایان تصریح کرد: با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته و بنابر ابلاغ مهندس رباطی معاون هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران، مناطق 13، 21 و22 به صورت طرح پایلوت تجمیع پیمانکاران خدمات مدیریت پسماند نسبت به نگهداشت محدوده خود اقدام خواهند نمود و پس از دریافت نتایج و بازخوردها به امید خدا در سایر مناطق نیز به اجرا درخواهد آمد و پیش‌بینی می‌کنیم که به زودی شاهد ارتقای سطح خدمات در حوزه مدیریت پسماند و نظافت و پاکیزگی هرچه بیشتر شهرمان باشیم.


print