10/16/2018 - سه شنبه 24 مهر 1397

نمایش خبر

ارائه دستاوردهاي آموزشي و فرهنگي ادارات پسماند مناطق 22گانه شهر تهران در بوستان لاله
ارائه دستاوردهاي آموزشي و فرهنگي ادارات پسماند مناطق 22گانه شهر تهران در بوستان لاله
1397/2/8

جشنواره فرهنگی هنری « هفته بدون زباله » با هدف آموزش، اطلاع رساني و فرهنگ سازي در زمينه مديريت صحيح پسماند، در قالب  ويژه برنامه اي با عنوان "ارائه دستاوردهاي آموزشي و فرهنگي ادارات پسماند مناطق 22گانه شهر تهران" صبح امروز 8  اردیبهشت ماه در محل بوستان لاله افتتاح گردید. 

مهندس عبدلی، مدیر عامل سازمان  با تاکید بر اهمیت  ایجاد باور های زیست محیطی در بین کودکان افزود:  این جشنواره در راستای اجرای اهداف سازمان با کاربرد ابزار نمایشی، رقابت از طریق مسابقه و ایجاد نشاط و شادی؛  توجه شهروندان خصوصا" قشر کودک و نوجوان  به مفاهيم برنامه ريزي شده آموزشي و مورد انتظار در حوزه پسماند جلب نموده  و ایشان را با اهمیت  ضرورت تفکیک پسماند در مبدا و مدیریت صحیح پسماند آشنا می کند.
مهندس عبدلی با اشاره به استقرار غرف  نمایشی آثار هنری از دور ریختنیها  در محل بوستان لاله خاطر نشان کرد:  در طول زمان برگزاری این جشنواره که با همکاری مناطق 22 گانه انجام می شود؛ ضمن برگزاری مستمر کارگاه هاي آموزشي ساخت صنايع دستي از دور ريزها وهمچنین نمايش آثار هنرمندان دوستدار محيط زيست،  برنامه هاي متنوع نمايشي و هنري با محتواي مديريت پسماند همراه با مسابقه و اهدای جوایز نیز اجرا می گردد.
وی ضمن  اعلام فعالیت غرف از ساعت 9 صبح تا 21 گفت: در این جشنواره کارشناسان ادارات مدیریت پسماند مناطق 22 گانه دستاورد های فرهنگی و آموزشی منطقه خود را ارائه نموده و هنرمندان و فعالان عرصه بازیافت نیز آثار هنری، حجمی و مصنوعات ساخته شده از مواد بازیافتی خود را درمعرض نمایش بازدید کنندگان قرار می دهند.
مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند در ادامه افزود: در این جشنواره که بیشتر بر آموزش و اطلاع رسانی به کودکان متمرکز شده است؛  تئاتر آموزشی و نمایش عروسکی با حضور هنرمندان بنام صدا و سیما  با هدف نهادینه کردن فرهنگ مدیریت بهینه پسماند در بین کودکان و برگزاری مسابقه و اهداء جوایز به برگزیدگان پس از هر دوره نمایش آموزشی در طول دوره برگزاری این جشنواره ادامه خواهد داشت.
وی در انتها ضمن دعوت بازدید کلیه شهروندان  از این ویژه برنامه اظهار داشت:  این جشنواره تا 14 اردیبهشت ماه سال جاری ادامه داشته و کلیه شهروندان محترم می توانند از ساعت 9 صبح تا 21 جهت بازدید در محل بوستان لاله حضور یابند.


print