|  04/24/2014 - پنجشنبه 4 ارديبهشت 1393

You are here: شما اینجا هستید: صفحه اصلی
اوست خدایی كه شما را از زمین آفرید و شما را مامور آبادانی كرد (هود آیه61)   ***    بازیافت، منجی زمین سبز   ***    كود كمپوست، بهترین راه بازیافت زباله تر    ***     پاكی و طراوت محیط زیست را با تولید بی رویه زباله از بین نبریم   ***     توسعه پایدار در گروه حفظ منابع ماندگار است    ***    آیا كودكان ما آسمان آبی و جنگلهای سبز را خواهند دید؟      ***     برای جلوگیری از دفن بی رویه زایدات، آنرا از ابتدا تفكیك كنیم     ***     شهروند عزیز: كاغذ زباله نیست آن را با دیگر زایدات دور نریزیم     ***     فقط یك زمین داریم آنرا با زباله آلوده نكنیم.    ***     به اندازه نیاز خرید كردن یعنی جلوگیری از تولید بی رویه زباله      ***       بازیافت مواد = نگه داشتن منابع طبیعی برای نسلهای آینده        ***       بازیافت گردشی است به سوی بهره وری و زیبایی         ***        بازیافت مواد= جلوگیری از هدر رفتن انرژی      ***      دور انداختن هر قوطی آلومینیومی به معنی دور ریختن نصف حجم همان قوطی مواد نفتی است.      ***      با تفكیك و بازیافت مواد آلی در احیای زمینهای كشاورزی كشور سهیم باشیم.       *** آیا می دانید باطری ها به دلیل داشتن سرب و مواد اسیدی جزو زباله های خطرناك هستند.      ***      با تحویل زباله های خشك به ماموران شهرداری، از استفاده غیرقانونی توسط افراد سودجو جلوگیری كنیم      ***     حركت در جهت خودكفایی ملی با مشاركت در طرح جامع بازیافت و تفكیك زباله در مبداء        ***     بهتر نیست بجای استفاده از مواد یكبار مصرف از مواد بادوام و قابل تعمیر استفاده كنیم       ***     شهروند عزیز، اصول اولیه و الفبای پاكیزگی شهری، كاهش زباله و جداسازی آن است.      ***     از زباله  گل می روید اگر آن را بازیافت كرده تبدیل به كود كمپوست كنیم.      ***     با تفكیك و جداسازی پلاستیكها و استفاده بهینه از آن، در حفظ محیط زیست كوشا باشیم    ***  
آموزش شهروندی
 

 

 

*****************

دانلود قراردادها بيشينه
مراسم تودیع و معارفه مدیر حراست سازمان با حضور آقای علیان مدیر دفتر مرکزی حراست
مراسم تودیع و معارفه مدیر حراست سازمان

مراسم تودیع و معارفه مدیر حراست سازمان ، با حضور آقای علیان مدیر دفتر مرکزی حراست حوزه خدمات شهری،دکتر کریمیان مدیرعامل سازمان و جمعی از معاونین و مدیران در محل ساختمان مرکزی این سازمان برگزارگردید.

بازدید معاون خدمات شهری به همراه قائم مقام حوزه خدمات شهری بازدید نوروزی از سازمان
بازدید معاون خدمات شهری به همراه قائم مقام حوزه خدمات شهری

آقای عبداللهی در بازدید نوروزی از سازمان در جریان روند پیشرفت پروژه های سازمان و ویژه برنامه های ارائه شده توسط این سازمان در ایام نوروز قرار گرفت.

حضور سازمان در چهارمین جشنواره نوروزی برج میلاد با مشارکت شهرداری منطقه 2
حضور سازمان در چهارمین جشنواره نوروزی برج میلاد

در جشنوار نوروزی برج میلاد ، سازمان با مشارکت شهرداری منطقه 2 ضمن حضور و برپایی غرفه اطلاع رسانی و آموزشی برنامه های مختلفی برای گردشگران و بازدید کنندگان در نظر گرفته است.

افزایش 33 درصدی زباله های الکترونیکی تا سال 2017 +اینفوگرافیک زباله الکترونیکی در پنج سال آینده
افزایش 33 درصدی زباله های الکترونیکی تا سال 2017 +اینفوگرافیک
بر اساس یک گزارش جدید پیش بینی می شود تا سال 2017 حجم جهانی یخچال ها، تلویزیون ها، گوشی های موبایل، کامپیوترها، نمایشگرهای از رده خارج شده و دیگر زباله های الکترونیکی به وزنی معادل 200 برابر ساختمان ... ادامه مطلب..
نخستین بوستان تندیس های بازیافتی در منطقه 16 افتتاح می شود تا اوایل خرداد 91
نخستین بوستان تندیس های بازیافتی در منطقه 16 افتتاح می شود
نخستین بوستان تندیس های بازیافتی حیات وحش تا اوایل خردادماه در منطقه 16 افتتاح می شود. به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران بوستان حیات وحش در محله ی 14 معصوم که یکی از محلات محدوده ناحیه 5 منطق... ادامه مطلب..
بازیافت طلا از زباله های الکترونیک توسط یک شرکت آلمانی
بازیافت طلا از زباله های الکترونیک توسط یک شرکت آلمانی
شرکت آلمانی "سات" اعلام کرد دستگاهی ساخته است که می تواند برای بازیافت از یک محل به محل دیگر برود و مواد نادر و قیمتی مانند طلا، نقره، مس، لیتیوم و غیره را از میان ضایعات الکترونیکی استخراج کند. ادامه مطلب..
شارژ باتری های مستعمل خودرو به وسيله برق توليد شده در يك نيروگاه خورشيدي 500 كيلوواتي راه حل جديد مديران شرکت فورد
شارژ باتری های مستعمل خودرو به وسيله برق توليد شده در يك نيروگاه خورشيدي 500 كيلوواتي
تا حدود زيادي بر همگان آشكار شده است كه دوران اتومبيل‌هاي بنزيني در حال به سر آمدن است و به همين دليل اين روزها شاهديم كه غول‌هاي خودروسازي جهان، مبالغ هنگفتي را صرف مطالعه و آزمايش روي منابع انرژي ج... ادامه مطلب..
بازيافت سنتي يخچال‌هاي مستعمل 100 برابر بيشتر از عدم بازيافت آنها به محيط زيست آسيب مي‌رساند براثر خطر جداسازي مواد مخرب لايه ازن از بخش فوم بدنه عايق يخچال‌ها
بازيافت سنتي يخچال‌هاي مستعمل 100 برابر بيشتر از عدم بازيافت آنها به محيط زيست آسيب مي‌رساند
در حالي كه امروزه كشورهاي پيشرفته‌اي نظير آلمان و ايتاليا به‌شدت تلاش مي‌كنند تا با فرهنگسازي و اجراي قوانين سختگيرانه زيست محيطي در بخش تفكيك و بازيافت انواع زباله‌هاي صنعتي و خانگي قدم بردارند، سال... ادامه مطلب..
آرشیو اخبار
آگهی خرید مخازن پلاستیکی چرخدار در احجام 120 ، 240 لیتری آگهی مناقصه 2-1-93 در تاریخ 93/2/1
آگهی خرید مخازن پلاستیکی چرخدار در احجام 120 ، 240 لیتری
سازمان مديريت پسماند شهرداري تهران در نظر دارد نسبت به خرید مخازن پلاستیکی چرخدار در احجام 120 ، 240 لیتری از اشخاص واجد شرایط از طريق برگزاري مناقصه عمومي اقدام نمايد . ادامه مطلب..
آگهی راهبری و نگهداری از تأسیسات کارواش مستقر در مجتمع پردازش و دفع آرادکوه آگهی مناقصه 1-1-93 در تاریخ 93/1/26
آگهی راهبری و نگهداری از تأسیسات کارواش مستقر در مجتمع پردازش و دفع آرادکوه
سازمان مديريت پسماند شهرداري تهران در نظر دارد راهبری و نگهداری از تأسیسات کارواش مستقر در مجتمع پردازش و دفع آرادکوه را از طريق برگزاري مناقصه عمومي به پیمانکار واجد شرایط واگذار نمايد . ادامه مطلب..
آگهی بهره برداری از خطوط پردازش پسماند S10 با ظرفیت اسمی 1000 تن در روز آگهی مزایده 1-2-93 در تاریخ 24/1/93
آگهی بهره برداری از خطوط پردازش پسماند S10 با ظرفیت اسمی 1000 تن در روز
سازمان مديريت پسماند شهرداري تهران در نظر دارد بهره برداری از خطوط پردازش پسماند S10 با ظرفیت اسمی 1000 تن در روز و بهره برداری از خطوط پالایش کورس کمپوست با ظرفیت اسمی 240 تن در روز را به مدت یکسال ... ادامه مطلب..
آگهی مناقصه حمل آب غير شرب آگهی مناقصه 19-1-92 در تاریخ 92/12/20
آگهی مناقصه حمل آب غير شرب
سازمان مديريت پسماند شهرداري تهران در نظر دارد مناقصه حمل آب غير شرب خود را از طريق برگزاري مناقصه عمومي به شخص حقوقي واجد شرايط واگذار نمايد. ادامه مطلب..
بهره برداری از خطوط پردازش پسماند S4-S5 با ظرفیت ورودی 1000 تن آگهی مزایده 5-2-92 در تاریخ 17/12/92
بهره برداری از خطوط پردازش پسماند S4-S5 با ظرفیت ورودی 1000 تن
سازمان مديريت پسماند شهرداري تهران در نظر دارد بهره برداری از خطوط پردازش پسمان د S4-S5 با ظرفیت ورودی 1000 تن در روز را مدت 2 سال به شخص حقوقی واجد شرایط از طريق برگزاري مزایده عمومي واگذار نمايد . ادامه مطلب..
آرشیو اخبار
درخواست مدیریت شهری از شهروندان برای تولید زباله کمتر در تاریخ 92/12/10
درخواست مدیریت شهری از شهروندان برای تولید زباله کمتر
با نزدیکی به روزهای پایانی سال، تولید پسماند خانگی شهروندان بیشتر شده و هزینه‌های جمع‌آوری نیز افزایش یافته است. ادامه مطلب..
رکوردشکنی تهرانی‌ها در تولید طلای کثیف در تاریخ 92/11/28
رکوردشکنی تهرانی‌ها در تولید طلای کثیف
شهروندان تهرانی به‌طور متوسط در هر روز ۷هزار تا ۷۵۰۰ تن زباله تولید می‌کنند که این رقم در روزهای پایانی سال به بیش از ۱۲ هزار تن نیز می‌رسد. ادامه مطلب..
 خروج بيش از 50هزار تن كمپوست از مجتمع آرادكوه در تاریخ92/11/3
خروج بيش از 50هزار تن كمپوست از مجتمع آرادكوه
مديرعامل سازمان مديريت پسماند از خروج 55 هزار و 800 تن كمپوست از مجتمع پردازش و دفع آرادكوه در سال گذشته خبر داد. ادامه مطلب..
تغییر ساختار سنتی و تحولات بنیادین مدیریت پسماند شهر تهران در تاریخ 14/10/92
تغییر ساختار سنتی و تحولات بنیادین مدیریت پسماند شهر تهران
طرح مکانیزاسیون خدمات شهری در سال 84 ، تغییر ساختار در امر جمع آوری و حمل زباله ، پاکسازی و نظافت محیط شهری تصمیمی جسورانه و تحول آفرین از سوی مدیریت شهری بود تا با وجود مشکلات و مقاومت های فراوان بر... ادامه مطلب..
تأکید شورای شهر بر فرهنگسازی تفکیک زباله در تاریخ 16/09/92
تأکید شورای شهر بر فرهنگسازی تفکیک زباله
اعضای شورای اسلامی شهر تهران بر تمرکز برنامه‌های سازمان مدیریت پسماند برای آموزش و فرهنگسازی‌ در جهت کاهش تولید زباله و تفکیک از مبدأ تأکید کردند. ادامه مطلب..
آرشیو اخبار
سه نمایشگاه عکس، خوشنویسی و هنر بازیافت در قالب مجموعه جشنواره های تسنیم در موزه امام علی (ع) گشایش یافت.
سه نمایشگاه عکس، خوشنویسی و هنر بازیافت در قالب مجموعه جشنواره های تسنیم در موزه امام علی (ع) گشایش یافت.
جشنواره دوریختنی‌ها، جشنواره عکس زنان و زندگی شهری، جشنواره خوشنویسی کوثر سه نمایشگاهی بودند که شب گذشته در موزه هنرهای دینی امام علی (ع) افتتاح شد. ادامه مطلب..
اولین جشنواره هنرهای محیطی تهران برگزار می‌شود اسفند ماه امسال:
اولین جشنواره هنرهای محیطی تهران برگزار می‌شود
اولین جشنواره هنرهای محیطی در سه بخش چید‌مان‌های محیط شهری،نمایشگاهی و پژوهشی اسفندماه جاری برگزار می‌‌شود. به گزارش فارس، احمد نادعلیان دبیر اولین جشنواره هنرهای محیطی شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگا... ادامه مطلب..
پنجمین جشنواره «بهترین‌ها از دورریختنی‌ها» در تهران برگزار می شود. توسط اداره کل امور بانوان شهرداری تهران
پنجمین جشنواره «بهترین‌ها از دورریختنی‌ها» در تهران برگزار می شود.
اداره کل امور بانوان شهرداری تهران در پی برگزاری موفقیت آمیز چهار دوره جشنواره «بهترین‌ها از دورریختنی‌ها»، در نظر دارد در راستای تحقق شعار " تولید ملی ، حمایت از کار و سرمایه ایرانی " پنجمین دوره ای... ادامه مطلب..
دبیرخانه دایمی جشنواره بازیافت به قزوین می آید وزیری نژاد خبر داد:
دبیرخانه دایمی جشنواره بازیافت به قزوین می آید
به گزارش خبرگزاری مهر مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین گفت: با اجرای موفق دومین جشنواره هنر بازیافت در قزوین و استقبال هنرمندان، دبیرخانه دایمی هنر جشنواره بازیافت به این شهر می آید. ادامه مطلب..
دومین جشنواره هنر بازیافت در قزوین برگزار می‌شود مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین:
دومین جشنواره هنر بازیافت در قزوین برگزار می‌شود
به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین، سعید وزیری‌نژاد بیان کرد: دومین جشنواره هنر بازیافت با حضور هنرمندان استانی و کشوری از 26 تا 29 مهر ماه در باغ ... ادامه مطلب..
نخستين جشنواره بازيافت و اصلاح الگوي مصرف در کرج برگزار شد به گزارش خبرگزاری ایرنا
نخستين جشنواره بازيافت و اصلاح الگوي مصرف در کرج برگزار شد
به گزارش خبرنگار ايرنا، در اين جشنواره يک روزه که با همکاري معاونت فرهنگي و اجتماعي شهرداري کرج و سازمان مديريت پسماند برگزار شد بيش از 500 کودک حضور داشتند. ادامه مطلب..
برگزاری اولین جشنواره بازیافت در آران و بیدگل جهت تشویق مردم به تفکیک پسماند در مبداء
برگزاری اولین جشنواره بازیافت در آران و بیدگل
رییس اداره حفاظت محیط زیست آران و بیدگل از برگزاری اولین جشنواره بازیافت باعنوان ˈجشن نارنجیˈ در این شهرستان خبر داد. ادامه مطلب..
More
حق انتشار اطلاعات براى شهردارى تهران محفوظ است 1390 - 1385
^ انتقال به بالا